•מסטרה בימבה (שמו המלא: Manuel dos Reis Machado; ‏23 בנובמבר 1900 - 15 בפברואר 1974), מחשובי המאסטרים בקפואירה. מנואל נולד בסלבדור בבאהיה, ברזיל.את הכינוי "בימבה" הוא קיבל בעקבות התערבות של אימו ושכנתה אם התינוק הוא בן או בת, בימבה בברזילאית הוא כינוי לאיבר מין זכרי.
•הרקע להכנסות מסטרה בימבה לעולם הקפוארה
•תחילת דרכו של מנואל באמנויות הלחימה הייתה אצל אביו. אביו של מנואל לימד אותו באטוקי, אמנות לחימה פשוטה יחסית המורכבת מבעיטות ברגליים (דמוי באנדות - טיטוא רגליים), וניסיון להוציא את היריב משיווי משקל.
•בשנת 1892 נשיא ברזיל Marechal Deodoro da Fonsec,  חוקק חוק פדרלי שבו הוצאה הקפוארה אל מחוץ לחוק. בפועל החוק אסר על אימון קפוארה או שימוש בה, והטיל עונשים חמורים, שישה חודשי מאסר, על אלו שנתפסו עוסקים באומנות האסורה. הקפוארה המשיכה להתקיים בשכבות החלשות. משחקי קפוארה ואימונים נערכו אחרי העבודה, בחגים ובכל השעות הפנויות, אך לא באולמות מסודרים ובשעות קבועות, אלא ברחוב. לרוב החליפו מקומות ושעות לעתים תכופות כדי לא ליפול לידי המשטרה. אך בכל זאת לא פעם קרו מהומות עקב הגעת משטרה למקום.
•מנואל שיחק בהודות הרחוב, אך ללא אימון הדבר לא היה קל. מנואל החל ללמוד קפוארה בגיל שתים עשרה בבאהיה אצל   Bentinho, אפריקאי שהיה קפטן ניווט, אשר למד קפוארה בסנזלות עם העבדים. באותה תקופה לא היו קבוצות קפוארה, ואם מישהו רצה ללמוד קפוארה, היה צריך למצוא לעצמו מורה אשר ירצה ללמדו, ואז היה צריך להפוך למעין מתלמד של מורהו.